کسب درآمد
دانلود" alt="دانلود">
دانلود" alt="دانلود">
دانلود" alt="دانلود">
دانلود
کسب درآمد

نسخه نهایی اندروید O هفته آینده عرضه خواهد شد

نوشته شده توسط:ستار مرادی | ۰ دیدگاه

شرکت گوگل، به‌تازگی آخرین نسخه آزمایشی از سیستم‌عامل اندروید O را برای توسعه‌دهندگان عرضه کرده است و به همین جهت، به‏‌نظر می‌رسد که کار روی این سیستم‌عامل به پایان رسیده باشد. آخرین نسخه آزمایشی، معمولاً یک بیلد از نسخه‌ای است که در نهایت در دسترس کاربران قرار می‌گیرد؛ با این تفاوت که در صورت وجود مشکل در این نسخه، در نسخه عمومی ایرادات برطرف خواهد شد. یک گزارش جدید نشان می‌‏دهد که نسخه نهایی اندروید O هفته آینده منتشر می‌شود. 

هنوز مشخص نیست که اندروید O به عنوان نسخه جدید سیستم‎عامل اندروید چه نامیده خواهد شد. با این‌‏حال، اعلام شده است که هفته آینده، نسخه نهایی اندرویدO توسط گوگل به صورت رسمی منتشر می‌شود. گوشی‌های پیکسل و پیکسل ایکس‌ال، اولین محصولاتی هستند که به نسخه جدید سیستم‎عامل اندروید به‎روزرسانی می‌شود.

اگر گوشی‌های نکسوس گوگل را خریداری کرده‌اید، احتمالاً باید چند هفته دیگر برای عرضه نسخه جدید سیستمعامل اندروید برای گوشی خود منتظر بمانید. کاربران گوشی‎های غیر گوگل نیز باید چند ماه تا انتشار این به‎روزرسانی برای گوشی‎های هوشمند خود صبر نمایند. احتمالاْ در اواخر سال جاری میلادی، به‌‏روزرسانی اندروید O برای گوشی‌های پرچم‎دار 2017 منتشر خواهد شد.

اندروید O با شماره نسخه 8.0 عرضه می‌شود و شایعات از عرضه آن با نام اندرویدOreo حکایت دارد. گوگل، اشارات متعددی به نام Oreo برای نسخه جدید سیستم‎عامل اندروید داشته است؛ البته پذیرش اینکه به‏‌روزرسانی مذکور هفته آینده منتشر خواهد شد، کمی دشوار به‎نظر می‎رسد زیرا هنوز به‎طور رسمی نام اندروید Oتوسط گوگل اعلام نشده است.

در اندروید O، قابلیتی به نام PiP یا تصویر در تصویر وجود دارد که اجرای هم‎زمان دو برنامه را در کنار یک‎دیگر فراهم خواهد کرد. برای مثال، می‎توانید در هنگام ارسال پیام، به تماشای ویدیوی مورد علاقه خود مشغول باشید. هم‎چنین، اعلان‎های حبابی شکل از دیگر قابلیت‎هایی است که برای اندروید O درنظر گرفته شده؛ برای استفاده از این قابلیت، کافی است چند ثانیه انگشت خود را روی آیکون برنامه مدنظر قرار داده و سپس، اعلان‎های آن نمایش داده می‌شود و هم‏چنین، می‎توانید سریع‎تر به برخی از عملگرهای یک برنامه دسترسی داشته باشید

 

منبع: 

شهر سخت افزار

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...