کسب درآمد
دانلود" alt="دانلود">
دانلود" alt="دانلود">
دانلود" alt="دانلود">
دانلود
کسب درآمد

دردسر تازه AMD ،پردازنده Ryzen جعلی در امازون

نوشته شده توسط:ستار مرادی | ۰ دیدگاه

به نظر می‌رسد موجودی پردازنده‌های AMD Ryzen 7 و Ryzen 5 در فروشگاه Amazon قربانی پردازنده‌های تقلبی شده باشد. طبق گزارش‌ها اشخاصی نا‌شناس تعداد بالایی پردازنده Ryzen 7 or 5 از این فروشگاه خریداری می‌کنند و در چارچوب قوانین موجود آن‌ها مرجوع می‌کنند. Amazon پردازنده‌های مرجوع شده را برای خریداران جدید می‌فرستد که مشخص می‌شود تقلبی هستند!

 

پردازنده‌های Ryzen تقلبی صرفاً پردازنده‌های قدیمی‌تر اینتل هستند. این پردازنده‌ها از نوع LGA هستند و در‌‌ همان نگاه اول قابل تشخیص هستند، به عبارتی دیگر اصلا قابل استفاده نیستند.

ظاهراً سطح IHS و نوشته‌های پردازنده تقلبی مرجوع شده به Amazon کاملاً شبیه به پردازنده‌های Ryzen است و همین کافی بوده تا کارکنان مسئول رسیدگی به محصولات مرجوع شده این فروشگاه بزرگ را گمراه کند. در حقیقت تشخیص پردازنده‌های جعلی برای کاربرانی که به پردازنده‌های AMD آشنایی دارند بسیار آسان است اما کسانی که پردازنده‌های اصلی را با جعلی تعویض کرده و به Amazon مرجوع کرده‌اند، از این ضعف کارکنان این فروشگاه اطلاع داشته‌اند.

احتمالاً می‌پرسید حالا چه؟ در حقیقت هیچ جای نگرانی وجود ندارد و این صرفاً مربوط به فروشگاه Amazon است، عده‌ای پردازنده‌های اصلی را از این فروشگاه خریداری کرده و با نمونه‌های جعلی تعویض کرده‌اند، سپس با سوء استفاده از شرایط بازگشت کالا، آن‌ها را به فروشگاه بازگردانده‌اند. این کل ماجرا است، هیچ چیز نگران کننده‌ای وجود ندارد.

پردازنده‌های Ryzen جعلی صرفاً پردازنده‌های ریمارک شده قدیمی اینتل هستند که به آسانی از طریق عدم وجود پایه (نوع LGA) قابل تشخیص هستند. خوشبختانه Amazon تمامی پردازنده‌های جعلی را پس می‌گیرد و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

 
    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...