کسب درآمد
دانلود" alt="دانلود">
دانلود" alt="دانلود">
دانلود" alt="دانلود">
دانلود
کسب درآمد

اینتل رسماً AMD را مورد تمسخر قرار داد، ساخت پردازنده با استفاده از چسب!

نوشته شده توسط:ستار مرادی | ۰ دیدگاه

همانطور که می‌دانید، مهندسین AMD پردازنده‌های Ryzen Threadripper و EPYC را از طریق پیوند دادن بیش از یک قطعه سیلیکونی ساخته‌اند، اینکار به کاهش پیچیدگی‌های طراحی و هزینه‌های توسعه کمک می‌کند اما بدون شک مطلوب‌ترین حالت ممکن نیست. اینتل در تازه‌ترین ارائه رسمی خود مهندسین AMD را مورد تمسخر قرار داده و گفته آن‌ها قطعه‌های سیلیکونی را به همدیگر چسب زده‌اند. به ادعای اینتل «چسب زدن پردازنده‌ها» باعث شده عملاً هیچ حرفی برای گفتن مقابل پردازنده‌های این کمپانی نداشته باشند.

 

 

 

 

اینتل در ارائه رسمی خود برای معرفی جدید‌ترین پردازنده‌های سرور Xeon، بر نبود بهینه سازی برای پردازنده‌های سرور AMD دست گذاشته و مدعی شده باعث می‌شود کارایی آن‌ها با پردازنده‌های این کمپانی قابل مقایسه نباشد. اینتل ادعا کرده پردازنده‌های AMD توسط هیچ توسعه دهنده‌ای با بهینه سازی‌های اختصاصی حمایت نمی‌شوند. 

 

 

اینتل ادعا کرده «چسب زدن قطعه‌های سیلیکونی به همدیگر» به دلیل تاخیر در ارتباط داخلی به ارائه کارایی ضعیف‌تر می‌انجامد. در حقیقت به گفته اینتل، AMD چهار پردازنده معمولی را به یکدیگر چسب زده و آن را به عنوان پردازنده سرور ارائه کرده است. 

 

 

اینتل از پشتیبانی نکردن پردازنده‌های AMD از پلتفرم‌های مجازی سازی رایج به عنوان یک ضعف دیگر رقیب نام برده است.

 

 

 

 

 

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...