کسب درآمد
دانلود" alt="دانلود">
دانلود" alt="دانلود">
دانلود" alt="دانلود">
دانلود
کسب درآمد

برترین بازى هاى نسل هفتم از نظر METACRITIC (قسمت اول)

نوشته شده توسط:ستار مرادی | ۰ دیدگاه

هر سال تعداد زیادى از بازى ها به بازار مى آیند و پس از مدتى کوتاه، اثرى از خود بجا نمى گذارند. در این بین، عناوین اندکی هستند که جاودانه مانده اند. براى مثال، Max Payne 3 بسیار خوب کار شده بود، اما بیشتر عامه پسند بود و به این درجه نرسید. از آن سو، Super Mario Galaxy با وجود اینکه شاید کودکانه به نظر برسد، اسطوره شد. در میان سایت ها، MetaCritic یکى از معتبرترین ملاک ها براى کیفیت بازى ها محسوب می شود و ما به بررسى عناوینى مى پردازیم که از این سایت نمرات 95 به بالا را دریافت کرده اند.

سال 2013

Grand Theft Auto V

در تاریخ 17 سپتامبر، تحولى در بازى هاى Open-World ایجاد شد. عنوان GTA V قدرتمندتر از همیشه ظاهر شده و با تلفیق تمامى فاکتورهاى موجود، شروع به درخشیدن در میان منابع و نقدها کرد. اکثر سایت ها به این عنوان نمره کامل را دادند. گیم پلى بازی نسبت به قبل بسیار روان تر شده بود و هیچگاه احساس خستگى به بازیکن دست نمی داد. GTA V در مجموع با کسب میانگین فوق العاده 97 از 100، تا کنون برترین عنوان سال 2013 است.

The Last of Us

عناوین آخر الزمانى بسیار زیاد شده اند. هر کدام از آن ها راه خود را پیش گرفته اند و کمتر می بینیم که در انتقال حس ترس موفق باشند. اما در در این میان، عنوانى براى PS3 منتشر شد که نگاه خیلى ها را به این ژانر عوض کرد. داستان فوق احساسى TLoU، دلیل اعطای نمره کامل از سوی سایت های بسیاری بوده است. البته این بازی با گرافیکى خارق العاده، تحولى در تکنیک های بصری نسل هفتم نیز ایجاد کرد. البته از گیم پلى عالى آن هم نمى توان ایراد گرفت و آمیخته شدن این فاکتورها با موسیقى هاى تأثیرگذار گوستاوو سانتائولالا (Gustavo Santaolalla) این شاهکار را به اوج خود می رساند. TLoU با کسب میانگین 95 از 100 در رتبه دوم ایستاد.

سال 2012

The World Ends With You-iOS

این بازی با سبک RPG در سال 2012 براى iOS منتشر شد. گرافیک آن همانند انیمه ها است و به احتمال قوى بیشتر به ذائقه طرفداران عناوین ژاپنى خوش مى آید. TWEWY براى DS هم منتشر شده بود و توانست میانگین فوق العاده 95 از 100 را کسب کند.

سال 2011

World of Goo-iOS

یکى از خلاقانه ترین و زیباترین عناوینى که براى iOS منتشر شده، WoG نام دارد. این بازی داراى گرافیکى فانتزی است و گیم پلى اعتیادآور و فکرى، تنها نکته ویژه آن به حساب می آید. شما باید با موجوداتى بنام Goo راه هایى از یک سو به سوى دیگر بسازید. مراحل این بسیار متفاوت و جالب هستند و خیلى کم احساس تکرارى بودن به بازیکن دست مى دهد. این عنوان در سال 2011 با کسب میانگین تحسین برانگیز 96 از 100 تعجب همگان را به همراه داشت.

Batman: Arkham City-PS3

AC دومین نسخه از سری Arkham است. این عنوان با یکى از برترین گرافیک هاى سال و البته گیم پلى بهتر از قبل، تا حدى پیش رفت که در کاندیداى برترین بازى نسل هم جاى گرفت. در این بازی شاهد حضور ضدقهرمان هاى محبوب و معروفى مانند Joker بودیم. AC در کنسول PS3 میانگین 96 از 100 را کسب کرد.

The Elder Scrolls V: Skyrim-Xbox 360

یکى از برترین بازى هاى نسل هفتم و سبک نقش آفرینى، Skyrim بود. این عنوان با خط داستانى عظیم، خوش درخشید. البته گیم پلى آن هم بسیار باز بود و براى پیش بردن هر مرحله راه هاى زیادی وجود داشتند. گرافیک آن قابل قبول بود و نژادهاى فراوان و ده ها هزار خط دیالوگ ضبط شده داشت. Skyrim در کنسول Xbox 360 میانگین 96 از 100 را کسب کرد.

Portal 2

بدون شک نوآورانه ترین بازى ای که در سال 2007 با سبکى متفاوت عرضه شد، Portal نام داشت. این عنوان توسط Valve ساخته شده و نسخه دوم که اوج کار این عنوان بود در سال 2011 منتشر شد. Portal 2 با نظر مثبت منتقدین مواجه شد و نشان داد که براى دریافت امتیاز بالا، نیازى به داشتن خشونت فراوان و قتل عام مردم نیست و با داشتن معماهاى جذاب میانگین 95 از 100 را کسب کرد.

منبع : پردیس گیم

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...