کسب درآمد
دانلود" alt="دانلود">
دانلود" alt="دانلود">
دانلود" alt="دانلود">
دانلود
کسب درآمد

بررسی بازی Assassin’s Creed 4: Black Flag

نوشته شده توسط:ستار مرادی | ۰ دیدگاه

بررسی بازی Assassin’s Creed 4: Black Flag

 

اگر شما از سیستم به نوعی تکراری بازی که مبتنی بر Free-Running می باشد، سیستم مبارزه ساده و یکنواخت بازی و counter-attacks کردن دشمنان در طول تمام مراحل خسته می شوید این بازی را انجام ندهید! شما باید بدانید که المان های بالا المان های یک اساسین هستند و در این نسخه هم چون نسخه های گذشته هر سه مورد از ویژگی های اصلی بازی محسوب می شوند. باید توجه داشت که حتی با تکراری شدن گیم پلی ویژگی های جامعی وجود دارند که شما می توانید با بهره گیری از آن ها تمام روز را از بازی کردن یک بازی Open-World لذت ببرید.

 

به ادامه مطلب بروید.....

هر ۶ پلتفرم اصلی بازی دارای جهانی بزرگ و در خور یک بازی Open-World هستند. در طول عناوین قبلی این سری شما در نقش یک نجیب زاده ی اساسین در برابر تمپلارها  قرار می گیرید، کسانی که می خواهند دنیایی جدید را ایجاد کنند. بازی در جزیره های زیبا و محیط پر طراوت قرن ۱۸ و دریای کاراییب جریان دارد. Black Flag داستان فردی به نام Edward Kenway می باشد، دزد دریایی که زندگی خود را با غارت کردن دیگران بعد از جدایی از ارتش بریتانیا و آتش بس جنگ با اسپانیا می گذراند. ادوارد برای ثروتمند شدن می جنگد و در این راه حاضر است از جان خود نیز بگذرد. در طی یک نبرد در دریا، کشتیش از راه خود منحرف شده و پس از نابودی، Edward در حالی که چیزی به یاد ندارد بر روی یکی از سواحل جزیره هاوانا بیدار می شود.

ac4-9

در این بین او بین دو گروه تمپلار ها و اساسین ها قرار می گیرد.  تمدن های اولیه تمپلارها (همان First Civilisation temple) برای بدست آوردن قدرتی شگفت انگیز در برهه های زمانی متفاوت با هم جنگیده اند. اولین نسل تمپلارها به جای کمک به همدیگر در مقابل هم بوده اند. پس از فهمیدن این موضوع هدف Edward کسب این قدرت می شود. تصور اینکه این گنجینه ی ارزشمند را به قیمتی گزاف بفروشد وبا بازگشتی با شکوه به انگلیس با ثروتی بی پایان زندگی خود را طی کند. Edward بر خلاف اساسین های قبلی کاری به درگیری تاریخی این دو گروه ندارد و دغدغه های خود را مهم تر از هر موضوع دیگری می داند ( آیا او واقعا یک اساسین است؟ انحراف اساسین ها هم از اینجا شروع می شود؟). در نتیجه او کشتی خود که Jackdaw نام گذاری کرده برای رسیدن به هدف خود به دریا می نهد و خود را تبدیل به یک دزد چیره دست دریایی می کند.
همانند نسخه های قبلی این بازی دارای شهرهایی با وسعت بالایی است. دو شهر بزرگ بازی یعنی Kingston و Havana که هر کدام در بازی دارای بخش های زیبا و خاص خود هستند. محله های بومی و ماموریت های جانبی متنوع به گستردگی این قسمت از بازی کمک زیادی کرده است. اما بر خلاف سه گانه اساسین کرید ۲ که شما در ابتدا با اساسین ها و تمپلارها اشنا شدید و راه های ارتباطی را دریافتید و کلیساها و مناطق عظیم تاریخی را مشاهده کردید، مکان های بازی Black Flag کاملا متفاوت طراحی شده اند. شاید به خاطر شیوه تصویر سازی، مکان های بازی اینطور به نظر می رسد.  همه ی فن های بازی موافق هستند که نحوه روایت داستان و مکان ها بی نظیر طراحی شده اند. وقتی به جهان بزرگ بازی پا بگذارید، حس جدیدی به شما منتقل خواهد شد و مکان های مختلفی منتظر قدم نهادن Edward بر روی آنها هستند.

ac4-11

وقتی در عرشه کشتی کنترل Jackdaw را بر عهده می گیرید، نقشه های جدیدی سر راه شما قرار خواهد گرفت. تقریبا هر جزیره  شکل خاص خود را دارد و view های مختلفی را از نمای دور به شما عرضه می کند. جواهرات و گنجینه هایی برای جستجو وجود دارند، اما بزرگترین مشکل شما رفتن به این سواحل زیباست زیرا راهی برای لنگر گیری دربازی وجود ندارد. هر گاه شما قصد رفتن به ساحل را داشته باشید باید به دریا پریده و مسافت کشتی تا ساحل را شنا کنید، البته برای رفتن از ساحل به کشتی معمولا قایق های کوچکی گذاشته شده اند که بازیباز می تواند برای رفتن به کشتی از آنها استفاده کند.
در بازی مکان های مربوط به گنج ها، غارها، مناطق خرابه، قسمت های دریایی مثل حمله به کشتی های دیگر، شکار موجودات دریایی از جمله کوسه ها و دیدن سواحل همه چشم شما را خیره خواهد کرد.
صحبت های ادوارد در مورد  نحوه حرکت کشتی تاثیر گذار هستند، از سرعت گرفتن حرکت کشتی تا جنگ های دریایی همه با دستورات شما انجام خواهند شد.
کار های زیادی  روی دریا و عرشه کشتی وجود دارد تا شما به آن ها بپردازید.

ac4-12

بعد از انتقاد های فراوان به بازی Assassin’s Creed 3، این نسخه از بازی نیاز به تغییرات زیادی داشت از این رو به نظر می رسد این تغییرات همراه با وسواس زیادی انجام شده اند. Black Flag به طور کلی تمامی استانداردهای یک بازی Open World را رعایت کرده است، در این نسخه نحوه روایت داستان هم در این کار دخیل شده است و حل معماهای مختلف که همراه با داستان اصلی بازی پیش می روند به این موضوع کمک کرده اند.
مراحل جانبی متنوعی در بازی گنجانده شده است، شما برای پیدا کردن غارهای متروکه خواهید رفت یا در وسط طوفان با یک کشتی اسپانیایی برای بدست آوردن آذوقه شان خواهید جنگید. در این بین آپگرید کردن Jackdaw بسیار مهم و البته جذاب می شود.
پازل ها شما را به طرف خود جذب می کنند و شما مشتاقانه به دنبال راز نهفته در این معما ها خواهید رفت، به دنبال حل این معماها از وضعیت تمپلارها و از برخی راز های آنان نیز با خبر می شوید. بدین ترتیب درگیر شدن Edward در بین دو گروه بیشتر و بیشتر می شود. در اکثر بازی های Open-World روند پیشرفت داستان و معما ها به هم گره خورده است به طوری که پس از پایان یافتن این معما ها بازیباز از تلاش خود خسته نشود.
موفقیت بازی تا حدود زیادی به قسمت دریایی و کاراکترهای موجود در این قسمت وابسته است. مناظری که در افق دیده می شوند، طوفان های دریایی، یک روز آفتابی یا بارانی در عرشه کشتی، نبردها و … همه  لحظاتی ناب را برای شما فراهم می آورند. البته در این قسمت به میل شما می توانید عبور از مناطق آرام و در واقع یک کشتی رانی مصالمت آمیز را انتخاب کرده کرده و به مسیر خود ادامه دهید و از مناظر اطراف لذت ببرند. در برخی مواقع بازی شما را به مکانی خاص هدایت میکند، در این لوکیشن ها شما آزادی عمل کاملی در تبدیل سبک بازی به مخفی کاری دارید اما همچنان می توانید بازی را با روش های انتخابی خودتان پیش ببرید.

بدون شک یکی از مهم ترین دلایل خرید بازی توسط طرفداران ، داستان درگیر کننده اساسین است. Edward در این شماره بیشتر به دنبال داستان شخصی خود است. طبق معمول، در بازی برای فهمیدن داستان بازی نیازمند به توجه کامل و بررسی مورد های مشکوک هستید، در این قسمت از نقش دوجانبه Edward و لحظات سرگرم کننده ای که به واسطه این قضیه به وجود می آید نمی توان گذشت.
جمع کردن آیتم های مختلف، بالا رفتن از در و دیوار، نبرد های یک به چند و ماموریت های فرعی از جذابیتهای دیگر این بازی به شمار می روند.

ac4-14

انگیزه های ادوارد نسبت به نسخه گذشته تغییرات زیادی کرده، در واقع رفتارهای او شعار “everything is permitted” را بیشتر معنی می کند.
سیستم Looting بازی در دریا شما را به کنکاش محیط های جدید و آپگرید کردن کشتی خود تشویق می کند، این مراحل بازی بعد از چند بار تکراری و خسته کننده به نظر می رسند.
ضعف داستان بازی در روایت زندگی Edward و مرتبط شدن وی با دو گروه قدیمی یکی از مشکلات اساسی داستان بازی در کنار سکانسهای مهیج آن است، اما هدف داستان بازی که همان پیدا کردن Observatory است، باعث می شود تا شما بیشتر به داستان و درگیری دو گروه اصلی بازی متمایل شوید. Edward شخصیت ثابتی ندارد، در مواقعی ممکن است دوستان او در یک مرحله  دشمنانش در مرحله بعد باشند. همین موضوع حس بودن در نقش یک دزد دریایی را به خوبی القا می کند.  از سوی دیگر وجود شخصیت هایی چون Blackbeard و … به بازی جذابیت بیشتری بخشیده اند.

شوخی های Edward  به دوستان و دشمنانش یکی دیگر از جذابیت های این کاراکتر جدید است، از این رو می توان بازی را با GTA V و رفتار های شخصیت هایش مقایسه کرد.

اما از سوی دیگر و نگاهی متفاوت به بازی، شماره ۴ به نوعی قصد دارد تا نسل ۷ م را به خوبی به پایان برساند و هر چند در این نسخه  در مورد نحوه روایت و پیشبرد داستان به وجود آمده است، ولی  بازی یکی از بزرگترین بازی ها در سبک Open-World به شمار میرود. این شماره پس از ۳۰ ساعت بازی به پایان می رسد.
سازندگان، به خوبی بازی ای با پتانسیل بالا طراحی کرده اند. شما به خوبی از نقاط مثبت بازی آگاهید، قسمت دریایی، غار های متروک، آپگرید Jackdaw و کارکتری هوشیار به نام Edward که پس از اتزیو از دیگر شخصیت های محبوب این سری به شمار می رود همه از جذابیتهای بی شمار این بازی هستند.

ac4-8

بازی شما را در زمان حال در نقش یکی از کارکنان آبسترگو قرار می دهد. آبسترگو بر اساس استدیو مونتریال و مرکزی یوبی سافت طراحی شده است. از این رو زمانی که شما آبسترگو را کنکاش می کنید در واقع استدیوی مرکزی یوبی سافت را کنکاش کرده اید. بعد از گذراندن چندین نسخه در نقش دزموند و تشکیلات آبسترگو حال زمان خوبی است تا برخی حقایق نا گفته بازی به روشی جذاب بیان شوند. شیوه استفاده از زمان حال و رفتن به گذشته بسیار جالب طراحی شده است.
از طرفی در پایان بازی جزییات زیادی راجع به تمدن اولیه به ما نداده است، احتمالا در آینده بیشتر راجع به تمدن اولیه بداینم و این موضوع می تواند خلاء دزموند را پر کند.

امسال، فن های بازی به تغییر جدیدی به نام Game Lab سلام خواهند کرد. تغییری که این امکان را برای آنها فراهم می آورد تا به شیوه خود بازی کنند و تنظیمات را درست کنند. همانطور که شما تصور کردید، این قابلیت به بخش مولتی پلیر بازی حالت های بی شمار و دلخواه بازیباز را ارائه می دهد. Wolfpack هم تغییراتی یافته و به نوعی بهبود یافته است.
شاید ساخت قسمت دریایی در مولتی پیلر آن هم در این نسخه می توانست تغییر بزرگی در قسمت مولتی باشد که خبری از این تغییر نیست.

نکات منفی بازی: فریم بازی بر روی نسل حاضر ثابت نیست، تکراری شدن برخی قسمت های بازی، مکانیک توسعه نیافته ی گیم پلی بازی، ضعف در روایت زندگی شخصی Edward، زمان بازگشت به انیموس پس از آمدن به زمان حال با تاخیر زیادی انجام می شود

نکات مثبت: گرافیک بالای بازی، درخشش بی نظیر آب، طرح کلی داستان بازی و شخصیت جدید، صداگزاری قسمت دریایی بازی بی نظیر است، دنیای وسیه جهان-باز، مراحل داستانی جذاب، ارزش حقیق پول

Graphics
8.5 / 10
Sound
8.5 / 10
Gameplay
8 / 10
Longevity
9 / 10
Multiplayer
7.5 / 10
Overall
10/8.5

 

 

منبع: Game emaG

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...