موبایلتو شارژ کن


تروجان گاس و سؤال‌های بی‌جواب 0

تروجان گاس و سؤال‌های بی‌جواب

نظریه­‌هایی که این روزها در میان متخصصان امنیت آی­‌تی بر سر زبان­هاست حاکی از این است که تروجان جاسوسی سایبری گاس را دولت ایالات متحده در همان لابراتواری ساخته است که بدافزار فلیم در آن ساخته شد اما کسی از دلیل آن اطلاع ندارد.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در مورد تروجان گاس که نخستین بار در پاییز ۲۰۱۱ توسط کارکنان آزمایشگاه کسپرسکی کشف شد، اطلاعاتی موجود است: “ما می­دانیم که این تروجان با فلیم ارتباطی نزدیک دارد. فلیم بدافزاری است که ایالات متحده برای حمله به ایران تولید کرد. می­دانیم که گاس به ایران حمله نکرده است اما به جاسوسی از کامپیوترها و شبکه­‌های دیگری در خاورمیانه مشغول است.

همچنین می­دانیم که گاس می­تواند از طریق حافظه­‌های فلش منتشر شود. ما بر این گمان­یم که گاس چیزی یا کسی را هدف قرار داده اما این هدف را نمی­شناسیم. ما می­دانیم که گاس فونتی به نام “پالادینا نرو” را بر روی دستگاه­هایی که آلوده­‌شان کرده نصب می­کند.

علاوه بر این، دریافته­‌ایم که اگر چیزی را که در جست­‌و­جوی آن است پیدا نکند خودش را حذف می­سازد. ما می­دانیم که گاس ظاهراً اطلاعات بانکی نهادهای مالی لبنانی را هدف قرار داده است. مطلع­یم که بیش­ترین میزان آلودگی در لبنان، سرزمین اشغالی و مناطق فلسطینی دیده شده است”.

..............ادامه مطلب رو ببین خیلی مهمه..............................